Vapiano specials: march – april

Paprastai, atėjus pavasariui bunda gamta ir norisi nusimesti sunkius žieminius batus bei paltus. Bet man sezono pasikeitimas reiškia ne tik geresnį orą, bet ir naują Vapiano specialiųjų patiekalų meniu! Nors nelaikau (ojėj, toli gražu) savęs maisto žinove, tačiau, kaip ir daugelis, mėgstu skanų ir gražiai patiektą maistą. O Vapiano degustacijose ne tik tenka paragauti naujų nerealių pariekalų, kuriuos dažnai rekomenduoju draugams, bet ir sugrįžti prie tikrųjų vakarienių – jaukių, šiltų, skanių ir praturtintų ne telefonų maigymu, bet smagiais pokalbiais. Nors tinklaraštyje apie maistą dažnai nerašau, tačiau, kaip ir pasakojau praėjusiame įraše apie Vapiano, dažnai dalinuosi naujais atradimais savo instagrame. O jų būna gana dažnai ir tikrai neblogų! Na, o kaip gi kitaip – valgyti aš mėgstu ir kaip pasakė Dovilė, beveik kiekvienos moters svajonė būtų ėsti ir nestorėti. Ir aš visiškai su ja sutinku!!!

Vapiano specialiųjų patiekalų meniu keičiasi kaip ir sezonai – kas du-tris mėnesius yra pristatomi nauji patiekalai arba naujos jų variacijos. Vakar mūsų lėkštėse vartėsi tikra spalvų, skonių ir kvapų fiesta – tokia netikėta ir stebinanti, kaip ir lietuviško pavasario orai. Vakarienės metu ragavome net 8 skirtingus patiekalus, kurie buvo savaip išsiskiriantys iš itališkos virtuvės konteksto.

Pirmasis patiekalas – gana skysta grybų sriuba. Skystumas, toli gražu, skonio negadina, tačiau užsisakinėdamas grybų sriubą, dažniausiai tikiesi tipinės trintos daržovių sriubos. Tačiau, nors skystesnė nei įprasta, ji nėra pretenzinga ir puikiai tinka tiek dienos pietums, tiek vakarienės pradžiai. Rytų salotos – nauja salotų variacija, kuriose saldžios datulės puikiai dera su humusu. Jį mėgstantiems – puikus šokis burnoje. Vištienos salotos – lengvas ir pavasariškas patiekalas, kuris pilnai tiktų sotiems pietums.

Makaronai su vištiena ir kariu – netikėtas indiško prieskonio atsiskleidimas lėkštėje. Žinau, kad yra nemažai žmonių, nemėgstančių kario, tačiau graikiškas jogurtas puikiai atlieka savo darbą sušvelnindamas prieskonį. Makaronai su krevetėmis – tradiciniai itališki makaronai pagardinti pomidorais ir baziliku. Atrodytų – klasikinis patiekalas ir dviračio antrą kartą čia neišrasi. Tačiau labai rekomenduoju juos pamėginti ilgos vakarienės metu – tikiu, kad grįši dar. Rizotas su citrinomis buvo tas patiekalas, kuris man sukėlė daugiausiai abejonių. Ryžiai – puikūs. Tačiau citrinos skonis toks stiprus, kad net suabejojau ar pavyktų įveikti visą patiekalą. Cezario pica – puiki ir netradicinė picos variacija. Atrodytų, ką čia naujo beprigalvosi picų pasaulyje. O Vapiano ėmė ir sugalvojo Cezario salotų interpretaciją picos pavidalu. Bavo! Na, o kad maža nepasirodytų, vakarienės pabaigoje ragavome šokoladinius putėsius su aitriosiomis paprikomis. Tik nereikia išsigąsti tų paprikų pavadinime – jos puikiai subalansavo skonį ir neleido deserto nustumti šalin dėl per didelio saldumo po pirmo kąsnio.

Net neabejoju, kad susidomėjai bent vienu patiekalu. Todėl linkiu nieko nelaukus bėgti į Vapiano ir ragauti visko iki nukritimo!

Linkėjimai, x

Vištienos salotos

Makaronai su vištiena ir kariu

Makaronai su krevetėmis

Cezario pica

Šokoladiniai putėsiai su aitriosiomis paprikomis

Follow:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *