My daily skin care routine

1

 

LT | Kai sugalvojau parašyti apie odos priežiūrą, keletą kartų savęs paklausiau – ar to tikrai reikia? Toks jausmas, kad apie odos priežiūrą rašyta, šnekėta, filmuota ir ko tik nedaryta. Visi žurnalai ir internetiniai portalai sako – gerk daug vandens, nevalgyk saldumynų ir turėsi gražią ir sveiką odą. Nė velnio. Vien teisingos mitybos ir 2 litrų vandens per dieną tikrai neužtenka – daug kas priklauso ir nuo odos priežiūros, namų sąlygų (drėgmė, dulkės ir t.t.) ir, žinoma, šiek tiek nuo genetikos. Nesu dermatologė ir nesakau, kad tai tiesa ir tinka visoms, bet būtent to ir nepasako įvairūs žurnalai – vienoda veido priežiūra netinka visoms.

Netikiu, kad žemėje yra žmogus, kuriam nė karto nebuvo išdygęs spuogelis. Su tuo esam susidūrę visi – vieni daugiau, kiti mažiau. Nors kiekvienam savo problemos yra didžiausios (paauglystėj galvojau, kad baisesnės odos už mano būti negali), tačiau su metais pradėjau nesinervinti dėl ne vietoje išdygusio spuogelio, o imtis priemonių ir pašalinti tą nelaimėlį (ne, jokiu būdu nespausti!) Ir taip – visai nesigėdiju pasakyti, kad nesu tobulos odos savininkė. Visi esam žmonės ir, kaip sakoma, be true to yourself. Šiandien pagalvoju, kad jeigu ne odos problemos, matyt nebūčiau išsiugdžiusi griežtos (jeigu taip galima pavadinti) odos priežiūros rutinos, kurią atlieku kiekvieną rytą ir vakarą. Taigi taigi, keletas mano patarimų link gražesnės odos ir mano naudojamos priemonės.

  1. Niekada, NIEKADA neinu miegoti nenusivaliusi makiažo. Nesvarbu kokia pavargusi, laaabai po vakarėlio (neslėpkim, visoms pasitaiko) ar tingi būčiau. Man net baisu pagalvoti apie merginas užmiegančias su makiažu (neįsižeiskit, bet tai tikrai labai blogas įprotis). Dažnai pritingit nusivalyti akis ir galvojat – čia gi ne oda, nieko blogo. Kai vieną dieną atsikelsit su užtinusiom akim ir įsimetusia infekcija, tada dar kartą pasakykit, kad čia nieko blogo. Ką jau kalbėti apie odą. Dienos metu susikaupę riebalai laikosi ant odos ir nieko kito nedaro, kaip tik kemša poras ir augina naujus “draugelius” ant veido.
  2. Bent kas dvi savaites stengiuosi keisti pagalvės užvalkalą. Čia nesu verta aukso medalio, nes tą daryti reikėtų dažniau. Mano dermatologė rekomendavo pagalvės užvalkalą keisti kas savaitę. Mūsų kambariuose yra daugybė dulkelių, kurios nusėda ant pagalvių ir virsta bakterijomis. Taip pat, miegant ant pagalvės lieka dalis natūraliai odos išskiriamų riebalų, kurie taip pat neveda gražios odos link.
  3. Vanduo. Daug vandens ir tinkamo maisto. Čia labai jau tipinis patarimas. Pati ne visada jo laikausi, bet stengiuosi, tikrai stengiuosi.

 

Ir šiek tiek apie priemones, kurias naudoju: kiekvieną rytą ir vakarą nuprausiu veidą vandeniu ir pasitelkusi į pagalbą savo Clarisonic veido valymo aparatą ir veido prausiklį, minutę laiko sukamaisias judesiais prausiu veidą. Clarisonic tikrai nėra kaip šveitiklis – neapsigaukit. Jis giliau nei rankomis valo veido odą ir poras, pašalina negyvąsias ląsteles, bet nenušveičia veido kaip stiprus šveitiklis. Apskritai,spuogelių turinčioms panelėms stiprūs šveitikliai yra nerekomenduotini nes nušveičia vieną vietą ir išnešioja bakterijas po visą veidą, taip pasėdami naujus spuogelius. Clarisonic šepetėlis yra gana minkštas ir švelnus, todėl tinkamas kasdieninei odos priežiūrai. Šiuo metu naudoju Bioderma žalios linijos prausiklį, bet jį pabaigusį grįšiu prie savo pamėgto “Babe Stop AKN” prausiklio. Jis ne toks skystas, jo reikia mažiau ir yra malonesnio, ne tokio dirbtinio kvapo.

3

Mano mėgstamiausias ir jau 2 metus nepakeičiamas tonikas/veido valiklis yra Bioderma Sebium vanduo. Jį naudoju tiek akių, tiek veido makiažo nuvalymui, odos atgaivinimui po prausimo.

4

Babe dieninį veido kremą atradau po vieno apsilankymo pas dermatologę. Tuo metu šie produktai dar tik buvo atsiradę Lietuvoje, niekas daug apie juos nešnekėjo, o aš pabandžiau ir nepaleidžiu iki šiol. Yra daug merginų, kurios mano, kad riebiaodėms drėkinamojo kremo nereikia, nes tik dar labiau “suriebins” savo odą. Visiška nesąmonė. Nuolatinis odos šveitimas, džiovinimas ir kiti dalykai, kuriais bandot išvengti spuogelių, tik pablogina padėtį. Per daug džiovinant odą ir visai jo nedrėkinant, ji pajaučia šoką ir ima gaminti dar daugiau riebalų. Ar to norisi? Tikrai ne. Šis kremas yra be proto lengvas, malonaus kvapo, labai greitai susigeriantis. O ir užtenka jo labai ilgam. 🙂 Paakių kremą šiuo metu naudoju gana paprastą – iš Mary Kay. Sakysit – kam tau paakių kremas, gi ne 30. Ne, bet kuo ankščiau pradėsi rūpintis paakių oda, tuo mažiau problemų turėsi vėlesniame amžiuje. 🙂

5

Na ir daugybė kremukų, kuriuos galima rasti vaistinėse. Skinoren ir Differin (1 ir 2 iš kairės) kremai yra panašūs, bet kartu ir skirtingi. Differin naudoju kaip naktinį kremą, kuris puikiai drėkina. Asmeniškai, man jis nieko negydo (esu girdėjusi, kad kai kurioms merginoms jį išrašo vos ne kaip antibiotiką). Ir pati dermatologė pasakė, kad jį galima naudoti kiek tik nori, tik po trijų mėnesių reikėtų padaryti pertrauką ir panaudoti kitą kremą. Skinoren iš esmės irgi galima naudoti kaip dieninį ir naktinį kremą, tačiau jis yra šiek tiek riebesnis ir turi daugiau žaizdeles gydančių savybių. odos būklei pablogėjus, naudoju jį kaip naktinį kremą – tikrai padeda. Šiek tiek. Vitella ictamo yra tirštas, baltos spalvos kremas, šiek tiek primenantis dantų pastą. Neslėpsiu – tiek kremo, tiek pastos savybės, man asmeniškai, yra labai panašios. Šis kremas skirtas pavieniams spuogeliams, ne visam veidui. Užtepus jo, jis per porą naktų sutraukia ir išdžiovina spuogelį. Savo funkciją tikrai atlieka, tačiau turi vieną minusą – nesudžiūna. Būtent todėl, greitam efektui dažniausiai renkuosi pačią paprasčiausią pastą, kuri sudžiūna ir netepa patalynės, kaip tai daro jau minėtas kremas. Acept purškalas yra labai įvairiems odos “nesveikumams” naudojamas purškalas. Aš jį naudoju atviriems spuogeliams (jie juk ir yra žaizdos) – išdžiovina, sutraukia, greičiau išgydo.

O kokia jūsų kasdieninė odos priežiūra?

6

Follow:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *