Mados injekcija 2015

1

 

LT | Pradėkim nuo to, kad mano tinklaraštyje nepamatysite visų visų Injekcijos metu pristatytų kolekcijų. Kodėl? Visų pirma, anaiptol ne visos kolekcijos buvo vertos dėmesio. Na, bet tai juk asmeninė nuomonė, ar ne? Visų antra – nuotraukas “nuo podiumo” visuomet galima pamatyti naujienų portaluose, o man daug įdomesnės detalės. Na, ir trečia – ar tikrai šis įrašas taptų įdomesnis, jeigu jame atsirastų + 50 nuotraukų? Nemanau.

Taigi taigi, praėjusią savaitę turėjau galimybę sudalyvauti šių metų “Mados Injekcijoje”, kurios laimėtojai gaus progą su savo kolekcijomis pasirodyti pavasarį vyksiančioje “Mados Infekcijoje”. Niekam ne paslaptis, kad “Mados Infekcija” – jaunų dizainerių kelias į potencialią šlovę. O tokių, besimaudančių šlovėje, tikrai turime. Na bet dabar ne apie tai.

Madingi renginiai juk nebūtų tokie madingi, jeigu nevėluotų valandą. Na, bet Juvenalis yra sakęs, kad žmonėms reikia duonos ir žaidimų. Duonos, tiesiogine ta žodžio prasme nebuvo, bet gurkšnoti šampaną ir fotografuotis prie spalvotų (tikrai ne savo noru) Perwoll mergaičių tikrai galėjai. Nepaisant visų, mados renginiams būdingų netikslumų, Injekcija buvo tokia, kokios ir tikėtasi: spalvinga, sportinė, kiek matyta ir šiek tiek (bet tik šiek tiek) out of the box. Renginio metu manyje susidūrė du žmonės: tas, kuris drabužius rinkosi pagal grožį ir nešiojamumą ir tas kitas, kuris drabužius bandė vertinti kaip aukštojo meno rūšį. Žinoma, iki aukštojo meno mums tolokai, bet pažiūrėti buvo į ką. Mane labai sužavėjo Elžbietos Jancevič kolekcija, kurios įdomiausi ir gražiausi drabužiai buvo megztiniai. Tikrai mielai priglausčiau bent vieną iš jų (nepamaišytų ir abu). Na bet žinoma, kaip graži, gana vientisa ir nešiojama kolekcija, ji į Infekciją nepateko. WE NEED MORE THAN THAT!

Ir to more tikrai buvo. Ir tas more net pateko į Infekciją! Nuo estės Annos Jelizarjevos berniukų neklaužadų kolekcijos “Malchik Fantastika”, Mortos Nakaitės eksperimentinės kolekcijos, kurioje vyravo tik viena spalva – balta, iki man netikėtą įspūdį palikusios Thom Bara kolekcijos “Juoda”.

Pastebėjau, kad more  ir out of the box mūsų madoje taip trūksta, kad apdovanojami yra tie, kurių drabužių, matyt, gyvenime neapsivilktum. Na nebent ir pats nori būti laaabai jau out of the box. Na, o tie, kurie nori būti madingi ir stilingi, toli nežiūri – spalvingi sportbačiai, flomasterių štrichai ant kelnių ir švarkų, permatomas plastikas, kurio užuomazgas matėme dar 2011 – ais, kuomet Chanel pristatė savo pavasario – vasaros kolekciją, o Juozas Statkevičius pakartojo prieš porą savaičių.

Įdomu? Taip. Menas? Galbūt. Avangardas? Dar tolokai.

 

2

3

4

5

6

8

9

10

11

Follow:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *