Instadiary: Istanbul

BeFunky Collage

 

LT | Dauguma žmonių, ieškodami trumpų savaitgalio išvykų lekia į Romą, Paryžių ar Barseloną. O aš, netyčia radusi pigius bilietus, ėmiau ir išskridau į Stambulą. Nors Europoje dar tikrai liko ką pamatyti, bet mane visuomet traukė labiau į rytus nutolusios šalys. Nežinau kodėl, gal kažkoks paslaptingumas gaubiantis jas? Aišku, Stambulas iš esmės yra ta pati Turkija, į kurią lietuviai skrenda matyt dažniau, nei važiuoja į Palangą. Bet nuo šalies kurortų miestas smarkiai skiriasi.

Tam, kad susipažintum su Stambulu, užtenka 4-5 dienų. Per tiek laiko galima apeiti pagrindinius lankytinus objektus, mečetes, muziejus, apsilankyti pagrindiniuose turguose, paragauti vietinio maisto ir paklaidžioti įdomiomis gatvelėmis. Smagiausia kai gps pradeda grybauti, o tu imi ir pasiklysti neaišku kur. Tuomet sutinki įdomiausius žmones, paragauji skaniausio maisto ir užuodi įdomiausius kvapus…

“Pažink Stambulą per 4 dienas”:

  1. Prieš kelionę man niekas nesakė, kad keliavimas po miestą yra lygus kopinėjimui po kalnus. Einant tikslo link tenka tai kilti aukštyn, tai leistis žemyn. Taigi, jeigu 4 kilometrus paprastai galima nueiti per 40-50 minučių, Stambule tam prireiks daugiau nei valandos.
  2. Pagrindinės Stambulo mečetės (Sultan Ahmed mosque, Haghia Sophia ir kitos) yra neapsakomo grožio statiniai. Turkiškų plytelių raštai raibuliuoja akyse, milžiniško dydžio skliautai apsuka galvą, o viduje vyraujanti ramybė leidžia bent trumpam atsijungti nuo aplinkinio pasaulio.
  3. Turkiška arbata yra tokio pačio nesvietiško saldumo kaip ir jų tradiciniai desertai. Jeigu niekada neteko ragauti tikrų turkiškų desertų, o į kavą dedat vieną šaukštelį cukraus, tai pasikartosiu – bus nenormaliai saldu. Lygiai taip pat ir tikra turkiška kava – jeigu paprašysit jos su trupučiu cukraus, jo bus tikrai ne truputis.
  4. Nežinau ar turkai, garsėjantys prabangių prekės ženklų padirbiniais dar kam nors yra naujiena, bet nieko originalaus miesto centre ir pagrindiniuose turguose tikrai nenusipirksite. Kadaise buvusios populiarios Louis Vuitton rankinės jau senai tapo Turkijos damų kasdienybe, o stilingas jaunimas Stambule dabar labiausiai mėgsta Kayne West Yeezy batus. Na taip taip, tuos už 30 turkiškų lirų. Na gerai – 50. (~15 €)
  5. Praleidžiant pro akis visus padirbinius, pagrindiniuose miesto turguose (Grand Bazaar ir Spice Bazaar) apsilankyti tiesiog būtina! Jeigu, kaip ir aš, esat alergiški turkiškiems hey lady, welcome to my store ir you look cold, you need this leather jacket, turgus gali atsibosti po 15 minučių. Bet pasakiau sau nekreipsianti dėmesio į visas kalbas ir išgyvenau turguje apie 2 valandas.
  6. Derybos. Tai irgi nėra didelė naujiena. Turkai derasi iki tam tikros kainos, jeigu pabandai išeiti – nuleis kainą ir dar daugiau. Bet jeigu jau nusprendėt ką nors pirkti ir nusiderėjot iki centų – pirkit. Kitaip supykęs turkas ir kaljaną į galvą paleisti gali. (true story)
  7. Nors Stambulas yra musulmoniškos šalies didmiestis ir žmonės čia nėra tokie konservatyvūs (religijos atžvilgiu) kaip kitose musulmoniškose šalyse, tačiau net ir kepinant karščiui reikėtų per daug neišsirengti. Iš tolo šviečiantys balti plėšyti džinsai atokesniuose rajonuose nėra labai okay – trust me. Na, nebent skundžiatės dėmesio stoka ir norit sulaukti piktų moteriškių žvilgsnių ir nepadorių vyriškių pasiūlymų.

 

Daugiau – kitame įraše. 😉

BeFunky Collage2

BeFunky Collage3

BeFunky Collage4

BeFunky Collage6

Follow:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *