Instadiary: Istanbul #2

BeFunky Collage7

 

LT | Kiekvieną kartą grįžus iš kelionės aplanko jausmas, kad Lietuvoje viskas blogai: šalta, nešviečia saulė, žmonės nesišypso ir panašiai. Bet praėjus tam tikram laiko tarpui, pradedi atrasti tam tikrus aplankytos šalies pliusus ir minusus. Matyt, net sakyti nereikia, kad Turkija tų minusų turi nemažai, bet šį kartą ne apie tai. Įdomiausia, kad grįžus po kelionės mane aplankė keistas jausmas, kuris, pasirodo, aplankė visus mano pažįstamus buvusius Stambule. Šis miestas yra toks kontrastingas, kad grįžęs nesupranti – patiko tau, ar nepatiko. Geriausias Stambulo apibūdinimas yra “įdomus”.  Grįžusi po kelionės nesakiau “wow”, bet sakiau “įdomu”. Spalvos, kontrastai, žmonės – viskas labai įdomu.

Lankytinos vietos Stambule:

  1. Didžiausią įspūdį paliekanti veikla Stambule – pasiplaukiojimas Bosforo sąsiauriu. 2 valandų pasiplaukiojimas laivu kainuoja apie 12 turkiškų lirų (3,6 €), už papildomas 20 lirų (6 €) galima išsinuomoti audio gidą, kuris yra tikras išsigelbėjimas keliaujantiems savarankiškai. Žinoma, matomi vaizdai gniaužia kvapą, bet visuomet įdomu sužinoti kelis istorinius faktus.
  2. Jau minėjau, kad pagrindinės Stambulo mečetės (Sultan Ahmed, Haghia Sophia) yra neapsakomo grožio statiniai. Tačiau jos visuomet būna pilnos turistų. Tad jeigu norisi ramiai apsilankyti mečetėje, siūlau keliauti į kitas, šalia esančias ir nemažiau įspūdingas mečetes. Mane labai sužavėjo Suleymaniye Camii mečetė, kurios kieme žaidžia vaikai, iš sodo atsiveria puiki miesto panorama, o viduje dirbantys savanoriai mielai papasakoja apie statinį ir apie islamą.
  3. Nemėgstantiems didelių turgaviečių, tačiau norintiems įsigyti turkiškų suvenyrų, siūlau apsilankyti Arasta Bazaar turgelyje, esančiame visai šalia Mėlynosios mečetės. Jaukus, nedidelis, tačiau siūlantis viską, ką ir didieji turgūs. Žinoma, pasirinkimas kiek mažesnis nei Grand Bazaar, tačiau suvenyrų tikrai rasite. Iš šio turgaus galima nueiti į mozaikų muziejų, o ant turguje esančių laiptų – priklijuoti lietuvišką eurą šalia kitų šalių monetų. 😉
  4. Topkapi rūmai yra viena įspūdingiausių lankytinų vietų Stambule. Milžiniškoje, gražių sodų apsuptoje teritorijoje yra daugybė skirtingų, turkiškomis mozaikomis išpuoštų menių, terasa, nuo kurios atsiveria Bosforo sąsiauris, įvairios ekspozicijos.
  5. Istiklal gatvė – tikras šopingo mėgėjų rojus. Ilgai besidriekiančioje gatvėje galima rasti įvairių drabužių ir kosmetikos (pvz.: Sephora) parduotuvių, daugybę restoranų, greito maisto užkandinių ir kavinukių. Jeigu gyvenate senojoje Stambulo dalyje (Sultanahmet), norint pasiekti šią gatvę reikės ne tik pereiti tiltą, bet ir užkopti į nemažą kalną.

Na, tai ar verta važiuoti į tą Stambulą? Aišku, kad verta! Keliauti reikia visur ir visada. Kas ten žino, gal Stambulas taps mylimiausiu tavo miestu? 😉

BeFunky Collage8

BeFunky Collage9

BeFunky Collage10

BeFunky Collage11

Follow:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *